Ученици одјељења III-5 данас су посјетили галерију и погледали изложбу хекланих лутака „Запетљанци“. Срдачно нас је дочекала ауторка изложбе Маја Петковић, као и љубазно особље Центра за културу, који су се потрудили да наш боравак буде пријатан и едукативан.

Током посјете ученици су имали прилику да сазнају како настају ове јединствене лутке, колико времена и труда је потребно за њихову израду, али и колико маште и креативности стоји иза сваког рада. Посебно их је обрадовало то што су могли да пронађу своје омиљене ликове и детаљно их разгледају.

Ова посјета била је драгоцјено искуство које је ученике подстакло на размишљање о томе како од једноставних и свакодневних материјала можемо створити оригиналне и вриједне предмете. Развијали су естетски осјећај, машту и поштовање према умјетничком раду и стваралаштву.

Захваљујемо се организаторима на топлом пријему и радујемо се новим сличним сусретима!